Lorem ipsum dolor sit amet gravida nibh vel velit auctor aliquet. Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci. Proin gravida nibh vel veliau ctor aliquenean.

Follow me on instagram

+01145928421
mymail@gmail.com

Hakkımızda

HomeHakkımızda

“İkram“ geleneklerimizden geliyor…

Şirketimiz 1980 yılında ilk faaliyetlerine küçük ölçekte başlamış ve 1998 yılında İkram Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. şirketini babamız Sayın Ahmet Yıldız kurmuştur. Şirket kuruluşundan sonra 2003 yılında Gemlik Umurbey Organize Sanayi bölgesin de 3.500 m2’ si kapalı olmak üzere, toplamda 5.000 m2 olarak ilk fabrikamız kurulmuştur. Fabrikamız 2022 yılı başında Akhisar’da bulunan Zeytin İhtisas OSB bölgesinde 13.000 m2’si kapalı 19.000 m2’lik modern tesilerine taşındı. Entegre tesislerimizde 4.000 ton/yıl Siyah, 2.000 ton/yıl yeşil zeytin olmak üzere, toplamda 6.000 ton/yıl zeytin işleme kapasitesi vardır. Hasat döneminde ihtiyacımız olan ürünleri, gıda tüzüğüne uygun şartlarda muhafaza etmektedir.

İkram Gıda A.Ş. faaliyetlerini daha sağlıklı yürütmek için, 2005 yılında İstanbul Bayrampaşa Mega Center’ da Üst Yönetim Pazarlama Ofisini hayata geçirmiştir. Markalarımız yurt içinde en bilinen Gurme marketlere, ikram şirketlerine, Horeca gruplarına, yemek fabrikalarına, özellikli marketlere kaliteli ürün vererek müşteri teveccühünü kazanmıştır. Bu durumu artarak devam eden satışlarımız, aranan marka olmamız doğrulamaktadır.

İkram Gıda A.Ş. yurt içi satış faaliyetlerine devam ederken yaptığı pazar araştırmaları neticesinde, yurt dışından gelen talepleri de değerlendirmeye alarak, 2010 yılında milli ürünümüz olan zeytin çeşitlerini Kuzey Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu bölgelerinde ve Amerika Kıtası’sın da bulunan 28 ülkeye ihracat gerçekleştirerek, ülkemiz ihracatına Coğrafi Ürünlerimiz ile katma değer ekliyoruz.

Dış ticaret başarımız her geçen gün artan bir ivme ile sürmektedir, Köy Sefası markamız ile bugün Euro bölgesinin önemli zeytin tedarikçilerinden bir tanesiyiz. İhraç edilen siyah zeytinler minimum 12 ay doğal olarak fermente edildikten sonra ambalajlaması yapılmaktadır. Kaliteli ürünler ve müşteri teveccühü ile büyüyen İkram Gıda A.Ş. 2015 yılı sonu itibariyle Türkiye’nin en büyük zeytin ihracatçısından biri konumuna gelmiştir. Pet grubunda özellikle Avrupa ülkelerinde sektör lideri konumunda bulunan şirketimiz yeni ünvanını 8.4.2016 tarihinden itibaren “İkram Gıda Anonim Şirketi” olarak değiştirmiştir.

İkram Gıda A.Ş. tamamı ile öz sermayesi ile alımlarını ve yatırımlarını çalışanlarının da alın teri ile harmanlayarak büyüyen ve güçlenen bir kurumdur. Hasat zamanı Gemlik, İznik, Akhisar bölgesinde olan Gemlik Tipi zeytinleri Gıda Mühendislerimizin kontrolünde toplatmaktayız.

Toplanan ürünler Fermantasyon işlemi boyunca tüm değerlemeleri kayıt atında tutarak üretim planına geçilmektedir. Şirketimizi rakipleri arasında öne çıkartan özelliği, insan sağlığına değer vererek, Gemlik siyah zeytin ürünlerinde katkı, koruyucu madde ve renklendirici kullanmamış olmasındandır.

Bir başka değerimizde çok yüksek stok ile çalıştığımız halde ürün kalibresinde boylama yapıldığında tüm ambalajlarda kalibreler birbirine bilimsel olarak kabul görecek değerlerde yakın seyretmektedir.

İkram Fabrika Akhisar

İkram Fabrika Akhisar

Zeytin ürününün geçmiş tarihten beri bilinen şifa kaynağı olması yanında kültürümüzde kahvaltının ayrılmaz keyifli bir parçası olarak hayatımızdaki yerini çok önemsiyoruz. Gemlik zeytinleri şeklini yetiştiği coğrafya da bir arada bulunan deniz, orman ve ılıman rüzgârlarından, nefasetini ise, uhrevi olarak işine bağlı olan çalışanlarımızın emeklerinden, geleneksel yapı tadı veren ama modern üretim yöntemlerinden almaktadır. Uludağ İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulun üyesi olan şirketimiz çalışmalarını bilimsel verilerle de desteklemek için ilmi çalışmaları da takip etmektedir. Müşterilerimize olan minnetimizi, işimize saygı duyup hakkını bir tam vererek yerine getirmeye devam edeceğiz.

 

Geleneksel İşleme

Zeytinlerimizi Anadolu'nun yüzlerce yıllık geleneklerini, modern tesilerle entegre edip işliyoruz

Katkısız % Doğal !

İkram Zeytin, %100 Katkısız doğal ürünlerimiz ile, lezzeti en üst seviyede koruyarak, sağlıklı içeriği ile rafların aranılan markalarından biri olmayı başardı.

Seçkin Hasatlar...

Zeytinimizi üretim aşamasında yakından takip, Türkiye'nin en seçkin hasatlarını mevsiminde alarak büyük bir ambalaja hazırlıyoruz.

Dalındaki tazeliği ile sofranıza...

Ürünlerimizin tazeliğini ve formunu koruması için en doğru ambalajları seçiyoruz, İkram Zeytin yüksek kalite standartlarını sağlayarak ürünün dalındaki tazeliği ile sizlere ulaştırıyor.

Her zaman sizinle...

İkram Zeytin geniş stokları, hızlı nakliye sistemi ile bölgenize dolayısı ile kesintisiz olarak sofranıza ulaşmaktadır.

Gemlik'ten Dünya Sofralarına

İkram A.Ş. diğer markaları ve geniş pazarlama ağıyla Türkiye ile birlikte 30'un üzerinde ülkede lezzet severlerin kahvaltılarını renklendirmektedir.

180 Farklı Ambalaj

Ambalaj

1

Fabrika

28

Ülkede

4

Kıtada

Sorry, the comment form is closed at this time.